Filmy podróż, odwaga

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje podróż, odwaga. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W następstwie silnego trzęsienia ziemi w Kalifornii, pilot-ratownik udaje się w niebezpieczną podróż przez cały stan, w celu ratowania córki, której nie miał okazji poznać.
Po śmierci smoka do jego leża ściągają armie krasnoludów, elfów, ludzi i orków by stoczyć ostateczną bitwę.
Po sukcesie Kompanii Braci HBO przedstawia kolejny miniserial wojenny. Generation Kill opisuje 40 pierwszych dni inwazji na Irak, widzianych oczami żołnierza z Pierwszego Batalionu Rozpoznania. Żołnierze zmagają się nie tylko z wrogiem, ale też z nuda i komplikacjami wynikającymi często z niekompetencji dowódców. Błędy kadry oficerskiej, braki w zaopatrzeniu, śmierć niewinnych cywilów. Wojenna rzeczywistość, opisana bez zbędnego upiększania i patetycznych akcentów. Serial powstał na podstawie książki Evana Wrighta, reportera "Rolling Stone'a"-'Generation Kill'.


Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film „płaszcza i szpady” z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się, do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostają zmuszeni do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce opowieść ta dotyczy bowiem rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.
Opowieść o jednym z samolotów porwanych pamiętnego 11 września 2001, który rozbił się w Pensylwanii dzięki odwadze pasażerów udaremniających terrorystom realizację planu.
Dorotka mieszka z wujostwem i małym pieskiem w niewielkim domku. Pewnego dnia tornado unosi chatkę wraz z dziewczynką i jej czworonożnym pupilem i porzuca w nieznanej, magicznej krainie. Dorotka chce wrócić do cioci i wujka. Jej jedyną nadzieją jest Czarnoksiężnik z Oz. W drodze do niego dziewczynka spotyka nowych przyjaciół.
Film oparty jest na faktach i opowiada historię ucieczki z Syberyjskiego obozu pracy. Zdarzenie to miało miejsce w 1940 roku, kiedy to siódemka śmiałków pochodzących z różnych krajów postanowiła uciec z niewoli. Towarzysze będą musieli pokonać tysiące kilometrów przez wrogi teren, by dotrzeć do wymarzonych Indii, gdzie zaznają wolności. Podczas wyprawy poznają m.in. prawdziwe znaczenie słowa przyjaźń.
Życie dziewięcioletniej Jhalki (Aarti Jha) w mgnieniu oka wywraca się do góry nogami za sprawą zniknięcia jej siedmioletniego brata. Odważna i niestrudzona dziewczynka wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie i uwolnienie zaginionego. Naiwne dziecko wielokrotnie musi jednak mierzyć się z potwornościami i przebiegłością złych ludzi, których spotyka na swojej drodze. Oparty na faktach obraz mówiący o handlu ludźmi i pracy dzieci jest nietypowym hołdem dla nadziei, odwagi, wiary w siebie oraz wytrwałości w nieludzkich warunkach. Produkcja zdobyła aż sześć statuetek International Independent Film Awards oraz wiele innych wyróżnień na imprezach branżowych na całym świecie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…